İnsanların serbestçe elmas arayabileceği parkta gezen 12 yaşındaki çocuk, 10 dakika sonra 5.15 karatlık elmas buldu. Bulunan taşın piyasa değeri 15 bin dolar…

Ailesiyle ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinden tatil için Arkansas eyaletindeki Crater of Diamonds (Elmas Krateri) Ulusal Parkı’na giden 12 yaşındaki Michael Dettlaff, dolaşırken 5.15 karatlık elmas buldu. Dettlaff, “Parka geleli yaklaşık 10 dakika olmuştu.

Etrafta dolaşıyorduk ve öylece toprağın üzerinde dururken buldum. Cam gibi son derece pürüzsüzdü. Başta ne bulduğumu bilmiyordum. Çantama attım. Sonra ben çantamdan çıkarınca biri görüp bakmak istedi. Bir anda insanlar etrafta toplanmaya başladı. Sonra, ‘Evet bu büyük bir elmas’ dediler” diye konuştu. Elmasın küçük olmasına rağmen, 15 bin dolara alıcı bulabileceği belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.
‘HALKA AÇIK’ TEK MADEN
Crater of Diamond Ulusal Parkı, dünyada insanların serbestçe elmas arayabileceği tek elmas madeni olarak biliniyor. Parkın internet sitesine göre buradaki elmasların sahibi, tartışmasız olarak onu bulan kişi… Yetkililere göre parkta şimdiye kadar çeşitli boyutlarda 75 bin elmas bulundu. 1924’te bulunan 40 karatlık elmas, parkta bulunan en büyük elmas oldu.

Bir yanıt yazın