Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, 2013 yılında da büyümeye devam edeceklerini belirterek, “Yaklaşık olarak 5 bin yeni iş kadrosu oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışan sayımızın 40 binin üzerine çıkacağını düşünmekteyiz” dedi.5 bin kişiye iş imkânı!

Yıldız Holding‘in 2012 yılı rakamları ve 2013 hedeflerinin kamuoyu ile paylaşıldığı basın toplantısı, holdingin Çamlıca’daki merkezinde gerçekleştirildi. Basın toplantısında konuşanYıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cem Karakaş, 2011-2012 yıllarının kendileri için ev toparlama, yalınlaşma yılı olduğunu dile getirerek ” Yıldız Holding‘in, 2011 yılındaki satışları 11.5 milyar liradan 12.4 milyar liraya arttı. Yurtdışı satışlarımız 2.3 milyardan 2.8 milyar liraya çıktı. Bunlara mukabil faaliyet karımız 359 milyon liradan 587 milyon liraya çıkarak çok ciddi bir artış sağladı. Bu sene faaliyet karımızdaki artışı bilakis daha fazla olacağını değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz 2 yılda derlenip toparlanırken yatırımlardan da geri kalmadık. 2 yılda 1 milyar liraya yakın sabit sermaye yatırımı yaptık. Bunların içerisinde şirket almalar ve benzeri harcamalar dahil değildir. Sadece fabrikalara, araçlar, dükkanlara yapılan sabit sermaye yatırımlarıdır” dedi.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker ise son yıllarda hızla bir büyüme ile çalışan sayılarının arttığını ifade ederek “Çalışan sayımız geçen yıla göre önemli bir artış göstererek bugün itibari ile 36 bine ulaştı. 2013 yılı içerisinde büyümemiz hız kesmeden devam ediyor. Yaklaşık olarak 5 bin yeni iş kadrosu oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışan sayımızın 40 binin üzerine çıkacağını düşünmekteyiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın