Perakendenin devleri İstanbul’da buluşuyor.

5 trilyon Euro’luk buluşma

5 trilyon Euro’luk büyüklüğe sahip Asya-Pasifik bölgesindeki perakende pazarının dev oyuncularını bir araya getirecek olan 23 Eylül’deki konferansa 33 ülkeden 2 bin kişi katılacak.

 

WALL-MART, APPLE VE PRIMARK GİBİ DEVLER 23 EYLÜL’DE İSTANBUL’DA

Dünyanın en büyük perakende organizasyonlarından biri olan ‘Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi’ bu yıl Türkiye’de gerçekleşiyor. 23-26 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyon, 5 trilyon Euro’yu bulan Asya-Pasifik pazarı temsilcilerini İstanbul’da buluşturacak. 33 ülkeden 2 binin üzerinden katılımcının yer alacağı buluşma Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirmesi beklenen konferansa Wall-Mart, Best Buy, Metro, Apple, Primark gibi perakende devlerinin yanı sıra Japonya, Hindistan, Malezya, Yeni Zelanda ve Singapur’dan 150 milyar dolarlık ciroları yöneten firmaların temsilcileri katılacak. Konferans ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ve AMPD katılımlarıyla düzenlenecek.

Türkiye için büyük fırsat

Çin’de mağaza açan ilk Türk perakende markası Abdullah Kiğılı, organizasyonun Türkiye pazarı ile Uzakdoğu pazarını birbirine bağlayan bir köprü görevi göreceğini söyledi. Kiğılı “Türkiye’nin imajına büyük katkı sağlayacak, büyük bir fırsat” dedi.

Uzakdoğu artık bize daha yakın

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu da Uzakdoğu pazarının büyük potansiyel teşkil ettiğini belirterek “Türk perakendesinin Uzakdoğu pazarı ile ilk kez bu denli yakın olduğu bir ortamda ciddi işbirliklerine imza atılacağını düşünüyorum. Uzakdoğu pazarı bugüne kadar bize hep uzak geldi. Ancak Uzakdoğu artık uzak değil. Uzakdoğu’da büyümek daralan Avrupa pazarına göre bizim açımızdan daha büyük bir avantaj” dedi.

 

Bir yanıt yazın