Altın fiyatlarıyla ilgili uzmanlardan vatandaşa önemli tavsiyeler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ciddi düşüşler yaşayan altın fiyatlarında aşağı doğru hareket devam edecek mi, yoksa bir toparlanma mı bekleniyor?

2 günden beri altın fiyatlarında 1420 dolarların görüldüğünü belirten Mutlu; fiyatlardaki tepkinin iki önemli sebebinin olduğunu ilk sebebin, fiyatların aşırı düşmesi ve beklenenin üzerinde talep gelmesiyle ilişkili olduğunu belirterek, 2. sebebin ise; Japonya’nın G20 toplantısında parasal gevşemeyle ilgili aldığı kararların onaylanmasının piyasalara moral vermesine bağladı.

Altın fiyatlarından iniş çıkışların yaşanmaya devam edeceğini öngören Mutlu vatandaşlara çok önemli tavsiyelerde bulundu.
Mutlu şöyle konuştu: “Aşırı hareketler bir stabil döneme girecek. O stabil döneme kadar insanların beklemesi lazım. Şu an çeyrek altın almanın insanlara pek faydası yok, gram altın almak çok daha mantıklı bu işçilik olayından dolayı. Ama bugün darphaneden mal gelecek ve işçilikte aşağı yönde bir hareket olacak. Bu da fiyatların oturmasına sebep olacak. Bence mantıklı olan elinde altın tutanların tutmaya devam etmesi. Almak isteyenlerinse alacakları miktarı bölerek alması. Mesela 100 birim mal alacaklarsa 30 birimini şimdi alsınlar 30 birimini daha sonra alsınlar. Bu şekilde almaları daha mantıklı.”

Bir yanıt yazın