Fenerbahçe’den resmi açıklama geldi

Fenerbahçe’de teknik direktör Aykut Kocaman şok bir karar alarak istifa etti. Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, Senad Ok’a yaptığı açıklamada istifayı kabul edeceklerinin sinyalini verdi. Gelişmeleri izliyoruz…

Fenerbahçe’de Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman görevinden istifa etti.

Fenerbahçe Kulübü’nden Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Abdullah Kiğılı’nın istifa ettiğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Alaeddin Yıldırım görevinden istifa etmiş ve istifası Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Teknik Direktörümüz Sayın Aykut Kocaman’ın istifasına ilişkin henüz tarafımıza ulaşan yazılı bir bilgi yoktur. Bu konuyla ilgili gelişme olduğunda gerekli açıklama ayrıca yapılacaktır.”
“Artık ben yorgunum”
Fenerbahçe’de dün akşam yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesinde Aykut Kocaman ile Aziz Yıldırım arasında bir görüşme gerçekleştiği öğrenildi. Görüşmede transferin konuşulduğu belirtildi. Kocaman’ın “Artık ben yorgunum, bu baskıyı fiziki ve mental olarak kaldıramıyorum. Transfer ve kulüp içindeki anlaşmazlıklar hep benim omzumda birikiyor” diye serzenişte bulunduğu öğrenildi.

Bu görüşmenin ardından Aykut Kocaman görevinden istifa etti. Aziz Yıldırım hariç, kulüpteki yönetim kurulu üyelerinin ise teknik adamı bu kararından vazgeçirmek için çaba harcadığı öğrenildi.

Aykut Kocaman’ın istifası kabul edilecek

Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, Senad Ok’a yaptığı açıklamada istifa henüz kulübe ulaşmadı ancak bu saatten sonra geri dönüşü olmaz diyerek istifayı kabul edeceklerinin sinyalini verdi.

Bir yanıt yazın