Misafirlerini uğurlarken kapıda vurularak öldürülen adamın nasıl bir cinayete kurban gittiğini öğrenince çok şaşıracaksınız

Muğla’nın Yatağan ilçesinde evine gelen misafirlerini gönderdikten sonra içeri girerken av tüfeğiyle öldürülen 51 yaşındaki Mehmet Kaya, toprağa verildi. Gözaltına alınan zanlıların sorgularında ayrıntılar ortaya çıktı. İki av tüfeği kullanıldığı, ele geçirilen tüfeklerden birinin, Mehmet Kaya’nın, Yatağan Ovası’nda bulunan ve 15 gün önce kundaklanan bağ evinden çalındığı saptandı.

Damadına minibüs bile aldı

Gözaltına alınan zanlılardan, Mehmet Kaya’nın Marmaris’te yaşayan evli kızı 22 yaşındaki M.D.’nin iki hafta önce boşanma kararı alıp baba ocağına geldiği belirtildi. Baba Kaya’nın, kızının boşanmasını önlemek için damadına hatlı minibüs aldığı, ancak vazgeçiremeyince de minibüsü kiraya verdiği öğrenildi.

Diğer zanlılar suçu birbirlerinin üzerine atarken, Mehmet Kaya’nın kızı M.D. ilk sorgusunda cinayet planını anlattı. İddiaya göre, M.D., bir süre önce kendi gibi evli olan ve Yatağan’da yaşayan S.G. (23) ile ilişki yaşamaya başladı. M.D., gayrimenkul zengini olduğu belirtilen babası Mehmet Kaya’nın öldürülmesi için erkek arkadaşı ile plan yapmaya başladı. Kaya’nın mirasına da konmayı amaçlayan S.G. ve M.D. planlarını uygulamaya koydu. Önceki akşam, S.G.’nin, arkadaşları Mehmet Kaya eve girerken iki av tüfeğiyle ateş edip kaçtı. Ancak zanlılar, polisin çalışmasıyla kısa sürede yakalandı. Bu arada Mehmet Kaya’nın eşi Neslihan Kaya’nın da ifadesine başvurulduğu bildirildi. Cinayetin aydınlatılması için Muğla’dan özel ekip geldi.

Bir yanıt yazın