İçişleri Bakanı Muammer Güler’den Gezi Parkı eylemleri için kritik uyarılar geldi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler , Gezi Parkı’nda büyük provokasyon girişimleri olduğunu açıkladı, masum can kayıpları yaşanabileceğinisöyledi.
Gezi Parkı eylemleri için kritik uyarılarda bulunan Güler, “Bu çocuklarımızı biz tanıyoruz, biliyoruz. Samimiyetlerine de inanıyoruz. Bu çocuklar bizim çocuklarımızdır. Gezi Parkı’nda bu şekliyle bu provokatörlerle çocuklarımızın beraber olmasının sürdürülebilirliği yok” şeklinde konuştu.
Bakan Güler, eylemlere son verilmesi konusunda anne-babaları ve çocuklarını sağduyuya davet etti, yardım istedi. Provokatif grupların kirli oyunların peşinde olduğunu açıklayan Güler, dikkat çeken girişimleri de paylaştı:
“Orada yapılan gösterilerde, Gezi Parkı’ndaki o arkadaşlarımız bunun dayanağı yapılarak onlar üzerinden ideolojik bir direnişe döndürülmeye çalışılıyor. Benzin bidonlarıyla oradaki çadırların yakılması, oradaki birkaç gencin ya da daha fazlasının ölümüne sebebiyet vererek bir kargaşa yaratılmaya çalışıldı. Bunları biz biliyoruz. Bunları vatandaşın da görmesini istiyoruz. Bir polis belinde silah, molotof atıyor denildi. Ben yalan dedim. 1 saat sonra bunun nasıl bir provokasyon olduğunu gördünüz değil mi arkadaşlar?”
Bakan Güler mülkiye ve polis müfettişlerinin görevde olduğunu, orantısız güç iddialarının incelendiğini vurguladı. Bununla birlikte “olaylar tek taraflı görülmesin” deyip polise sahip çıktı.

Bir yanıt yazın