EDİRNE’de, emekli polis memuru 45 yaşındaki Necip Dönmez, boşanmak isteyen hemşire eşi 38 yaşındaki Nurcan Dönmez’i, duruşmanın yapılmasına 12 saat kala, çalıştığı hastanenin bahçesine konuşmak için çağırıp tabancayla 4 kurşun sıkarak öldürdü.Boşanmak isteyen eşini duruşmaya 12 saat kala öldürdü Necip Dönmez daha sonra tabancayı çenesinin altına dayayıp ateşleyerek intihar girişiminde bulundu.

Edirne Devlet Hastanesi Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Servisi’nde hemşire olarak görev yapanNurcan Dönmez, 13 Kasım 2012 günü polis memuru eşi Necip’in kendisini silahla öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık silahla tehdit suçlaması ile soruşturmayı yürütürken, Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne talimat yazarak Necip Dönmez’in beylik tabancasına el koydu. Edirne Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru olan Dönmez, bu gelişme üzerine Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü emrine tayin edildi. Ancak tabancası alınan ve tayini Havsa ilçesine çıkan Dönmez, 1,5 ay önce emekli oldu.

Çift arasındaki geçimsizlik artınca Nurcan Dönmez 4 Aralık 2012 tarihinde boşanma isteğiyle Edirne Aile Mahkemesi’ne dava açtı. Nurcan hemşire 18 yıllık evliliklerinden olan 17 yaşındaki oğlu Ahmet Utku ve 13 yaşında kızı Berfuğ Buğra’yı alarak başka bir eve taşındı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından polis memuru hakkında silahla tehdit suçundan 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın 19 Şubat 2013 günü yapılan duruşmasında, Nurcan Dönmez, şikayetinden vazgeçti.

BOŞANMA DAVASINA 12 SAAT KALA

Edirne Aile Mahkemesi’nde bugün sabah saat 10.00’da görülecek boşanma davasından önce dün akşam saat 22.00 sıralarında Necip Dönmez, Edirne Devlet Hastanesi Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Servisi’nde nöbetçi olan eşini telefonla arayarak bahçeye gelmesini istedi. Ardından da bugün Edirne Aile Mahkemesi’nde görülecek olan boşanma davasından vazgeçmesini istedi. Nurcan hemşire boşanma davasından vazgeçmeyeceğini söyleyip çalıştığı servise gitmek istediği sırada, Necip Dönmez nereden temin ettiği henüz belirlenemeyen belindeki tabancayı çıkartan eşine arkadan 4 el ateş etti. Kurşunlardan biri Nurcan Dönmez’in başının ardından girip beynini parçaladı. Diğer üç kurşun ise vücuduna isabet etti. Çılgın eş daha sonra da tabancayı çenesinin altına dayayarak ateşleyip intihar girişiminde bulundu.

Silah sesini duyan hastanedeki görevli doktorlar, olay yerine gittiklerinde mesai arkadaşlarını ve eşini kanlar içinde buldu. Çalışanlar mesai arkadaşlarını ve eşini hastanenin acil servise götürdü. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Nurcan Dönmez hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Necip Dönmez ise geçirdiği ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine alındı.

ÇOCUKLARI ARAYA GİRMİŞ

Geçtiğimiz Kasım ayında, çıkan bir tartışmanın ardından Necip Dönmez’in eşine tabanca çekerek öldürmek istediği, ancak araya giren çocukların tabancayı babalarının elinden aldığı öğrenildi. Necip Dönmez’in hastanedeki tedavisi sürerken, Nurcan Dönmez için bugün çalıştığı hastanenin bahçesinde tören düzenlenecek, ardından da cenazesi memleketi Nevşehir’e gönderilecek.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın