Başbakanlık Yeni Bina’da, Başbakan Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu yaklaşık 5 saat sürdü.

  • Arınç, bayram tatilinin 9 gün olduğu açıkladı.
  • Köprü ve otoyollardan geçiş ücretsiz olacak.
Bakanlar Kurulu sonrası Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıklama yaptı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Halkımızın ulaşımında bir kolaylık olması nedeniyle Kurban Bayramı tatili süresinde 12 Ekim 2013 Cumartesi 01.00’den başlayarak, 21 Ekim 2013 Pazartesi 03.00’e kadar köprü ve otoyollardan geçiş ücretsiz olacaktır” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık yeni binada yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında düzenlenen basın toplantısında, ele alınan konularla ilgili bilgi veren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bakanlar Kurulu Toplantımızın gündeminde AB süreci, Sayın Bakan tarafından ifade edildi. Adalet Bakanımız Bingöl Cezaevinde yaşanan olayla ilgili olarak, bildiğiniz gibi 18 tutuklu ve hükümlü kaçmış, 1-2 gün içinde de biri hariç yakalanmışlardı. Dolayısıyla hem Bingöl Cezaevi’ni hem de Türkiye’deki cezaevleri konusunu bütün ana hatları ile içeren bir sunumda bulundu. İş ve dış gelişmeleri ilgili bakan arkadaşlarımızla görüştük” diye konuştu.
KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN 
Kurban Bayramı tatilini 9 gün olarak açıklayan Bülent Arınç, “Halkımızın bütün kesimlerini ilgilendiren bir husus ile ilgili bir müjde vermek istiyorum. Bakanlar Kurulu Toplantımızdan sonra müteakip toplantı neredeyse Kurban Bayramı’nın birinci gününe denk geliyor. Bugünden bir karar aldık, 14 Ekim Pazartesi Arife günü öğleye kadar kamu personeli yarım gün idari izinli sayılacaktır. Halkımızın ulaşımında bir kolaylık olması nedeniyle Kurban Bayramı tatili süresinde 12 Ekim 2013 Cumartesi 01.00’den başlayarak, 21 Ekim 2013 Pazartesi 03.00’e kadar köprü ve otoyollardan geçiş ücretsiz olacaktır. Bu Kurban Bayramı dolayısıyla uzunca bir sürenin tatil olarak kararlaştırıldığı ve bu süre içinde köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz yapılacağını ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
SURİYE TEZKERESİ MECLİS’E GELİYOR
Arınç, Suriye tezkeresine ilişkin bir soru üzerine Suriye ile ilgili tezkerenin tekrar Meclis’ten izin almak üzere bugün imzalandığını söyledi.Tezkerenin 3 Ekim Perşembe günü TBMM Genel Kurulu’nda görüşüleceğini belirten Bülent Arınç bu tekerenin Irak’la bağlantısı olmadığını söyledi.
Arınç, yeni tezkerenin bir önceki tezkerenin aynısı olup olmadığı konusunda bir şey söyleyemeyeceğini belirterek, “Meclis’te okununca göreceğiz.” demekle yetindi.

Bir yanıt yazın