Jose Mourinho basın toplantısından önce NTV Spor’a konuştu. Real Madrid’in Portekizli teknik direktörü “Zor bir maç olacak. Galatasaray iyi ve kazanan bir takım. Bir kazanma kültürünü sahipler. İyi bir antrenörü, futbolcuları ve harika taraftarları var.Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho'dan iki itiraf... Ama onlar için de zor bir maç olacak. 2-0 ya da 3- 1 kaybetmeyi değil maçı kazanmayı istiyorum. Çeyrek finaldeki her takım iyidir. Galatasaray çeyrek finalde olmayı hak etti. İlk maçta ilk 10 dakikada golü bulduk. Tamamen maça odaklanmış haldeyiz. Yarı finale gitmek istiyoruz. Bunu yaparken de kazanmak istiyoruz. İlk maçın hakemi bence iyiydi. Tabii hataları vardı. Burak’ın pozisyonu penaltıydı. Ama Fatih’i anlıyorum. Mutlu olmaması çok normal. Ama futbol bu. Bazen bunlarla karşılaşıyorsunuz. Her zaman mutlu olamıyorsunuz. Fatih ile aramda bağ var. Onu çok seviyorum” dedi.

İşte Jose Mourinho‘nun basın toplantısındaki açıklamaları:

“Pepe’nin bir sakatlığı var. Yarına kadar bekleyeceğiz. Onun yerine Albiol oynayabilir. İkisi arasında fark yok. Kadromuzda yeterince iyi oyuncu var. Pepe oynamazsa Albiol oynayacaktır.”

“İstanbul’a 4 kaleci getirdim. Çünkü bir kalecinin İspanya’da tek kalmasını istemedim. Gittiğimiz şehirde kalecilerin idman yapmaları için böyle bir uygulamaya gittik.”

“İlk maç oldukça zordu. Yarı finale çıkmak istiyorsak ikinci maçı da kazanmamız lazım.”

“İlk maçı 3-0 kazanan takım ikinci karşılaşmayı 3-0 kaybedebilir. Oyuncularıma da bunu söyledim.Galatasaray ilk maçta 4’lü savunmadan 3’lü savunmaya dönmüştü. Yarın istemediğimiz bir sonuçla karşılaşmak istemiyoruz. Galatasaray‘ın maç içindeki taktik değişiklikleri üzerinde çalıştık.”

“Eğer bir futbolcu sahada yaptığı işe saygı duyuyorsa ve çalışıyorsa, her türlü oynar. Ama formasını garanti görürse, onun bileceği iş.”

“2003’te Porto-Denizlispor maçını 6-1 kazanmıştık. Ama Türkiye’de farklı bir takım bulduk. Biz yarın dolu bir stat bulacağız. Ve biz böyle statları seviyoruz.”

“İlk başladığımızda 8 takım vardı. Maçlar başlayınca bazılarının, diğerlerinden daha üstün olduğunu gördüm. Madrid’deki geleceğim ise bu maçların sonucuna bağlı değil.”

“Benzema ve Higuain’den hangisinin oynayacağını şu anda ben biliyorum ama söylemek istemiyorum. İkisinin de gol atması çok önemli.”

“2003’te neredeyse Türkiye’ye gelecektim ama olmadı. Kendime başka bir yol çizdim. Tutkunun olduğu yerde varım.” (Mourinho o sezon başında Fenerbahçe ile imza aşamasına gelmişti)

“Biz buraya kesinlikle kazanmak için geldik. 2-1 yenilirsek bile üzülürüm.”

Bir yanıt yazın