Başbakan Erdoğan, AK Parti MKYK’da Washington ziyaretinin detaylarını anlattı.

 

  • Görüşmede muhaliflere destek verme kararı aldık
  • ABD ‘nin Suriye tavrı Obama ile yapılan görüşmenin ardından değişti
  • 3 saat 10 dakika süren toplantıda Esad’sız Suriye konusunda mutabakata varılmıştı
ABD’nin Suriye politikasının, MİT Müsteşarı Fidan ve Dışişleri Bakanı’nın da katıldığı Kırmızı Oda’da Obama ile yapılan 3 saatlik toplantıdan sonra değiştiğini söyleyen Erdoğan ‘Görüşmede muhaliflere destek verme kararı aldık’ dedi.
Yenişafak’ın haberine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , ABD’nin Suriye konusundaki tavrının Kırmızı Oda’da ABD Başkanı Barack Obama ile yaptıkları görüşmenin ardından değiştiğini söyledi. AK Parti MKYK dün Başbakan Erdoğan başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3,5 saat süren toplantıda Başbakan Erdoğan, MKYK üyelerine bir dizi konuda bilgi verdi, ABD ziyareti hakkında bilgiler verdi.
MUHALİFLERE DESTEK
ABD Başkanı Obama ve kurmayları ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın katıldığı 3 saatlik Kırmızı Oda toplantısının detaylarını aktaran Başbakan Erdoğan’ın ‘ABD’nin Suriye konusunda tavrı görüşmeden sonra değişti. Muhaliflere destek verme kararı çıktı’ dediği öğrenildi.
ESED’SİZ SURİYE MUTABAKATI
Beyaz Saray’ın Kırmızı Salonu’nda yemekli bir toplantı yapılmıştı. Toplantıda Erdoğan’ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan yer almıştı. ABD tarafından ise Obama, John Kerry ve Tom Danilon katılmıştı. 3 saat 10 dakika süren toplantıda Esad’sız Suriye konusunda mutabakata varılmıştı.
3.köprüye ilk harcı koyacak
İstanbul’a yapılacak 3. köprünün temel atma törenine ilişkin takvim belli oldu. Köprüye ilk harcın 29 Mayıs Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan tarafından konulacağı bildirildi. Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın, İstanbul’daki Beylerbeyi Sarayı’nı ofis olarak kullanmayı planladığı iddiası yalanlandı.

Bir yanıt yazın