Başbakan Erdoğan için VIP Skorsky helikopter alınıyor. Helikopter İstanbul’dan Diyarbakır’a kadar yakıt ikmalsiz uçabilecek.

Başbakan Tayyip Erdoğan için üretilen VIP Skorsky , yola çıktı.Başbakanlık için Skorsky’nin hazırladığı ve saatte 300 km hız yapan helikopterle İstanbul ‘dan Diyarbakır ‘a kadar yakıt ikmali yapmadan uçuş gerçekleştirmek mümkün. Azami menzili 1000 km olan helikopter elektronik korumayla donatıldı.
 
BANYOSU BİLE VAR
 
Radikal’in haberine göre Yetkili personelin dışındakilerin helikoptere yaklaşması dahi yasak. 6-8 yolcu taşıma kapasitesine sahip, yatağa dönüşebilen koltuk, çalışma masası, banyo, lavabo ve mutfağı bulunan helikopter ABD ‘nin Pennyslvania eyaletinde üretildi.
Skorsky firması, helikopteri özel güvenlikle korumalı olarak hazırladı. Elektronik koruma sistemi ile ‘en güvenli helikopteri’ olarak lanse edildi. Helikopterlerin VIP donanımlarına Başbakanlık karar verdi. Helikopterin, Gölcük’e geldikten sonra Başbakanlık yetkilileri, korumalar ve pilotlar tarafından teslim alınacağı belirtildi. Skorsky’nin özel korumalı VIP helikopteri, 15 gün sonra teslim edilecek…

Bir yanıt yazın