GAZİANTEP’te, geçen yıl Mart ayında kaybolduktan sonra kendisinden haber alınamayan 1 çocuk babası 27 yaşındaki Bülent Akay’ın, eşi ve eşinin sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Tabancayla başına ateş edildikten sonra cesedinin kuyuya atıldığı ortaya çıkan Akay‘ı öldürdüğü iddia edilen eşi ile eşinin sevgilisi ve kendilerine yardımcı olan arkadaşları ile Suriye’ye kaçmak isterken polis tarafından yakalandı.İşsiz olan Bülent Akay, geçen yıl 15 Mart’ta ortadan kayboldu. Akay’dan bir süre haber alamayan ve telefonlarına ulaşamayan yakınları polise kayıp başvurusunda bulundu. İhbarın ardından başlatılan çalışmalardan sonuç alamayan polis, evliliğinde sorunlar bulunan Nurcan Akay’ın eşi Bülent Akay’ın kaybolmasından önce ve daha sonra 27 yaşındaki Resul Kurtaran ile gönül ilişkisi yaşadığını saptadı. Bunun üzerine polisler Nurcan Akay ile Resul Kurtaran’ı takibe başladı.

CİNAYET ŞÜPHESİ ÖN PLANA ÇIKTI


Kaybolan Bülent Akay’ın eşi Nurcan’ın bir süre sonra Resul Kurtaran ile birlikte yaşamaya başlaması polislerin dikkatini çekti. Genç kadının rahatlığı ve geçmişten bu yana süren gönül ilişkisinin kaybolan Bülent Akay’ın öldürülmüş olma ihtimalini gündeme getirmesi üzerine polis, Nurcan Akay ile Resul Kurtaran’ın telefonlarını da dinlemeye aldı. Polis, bu gelişmenin ardından Nurcan Akay ile Resul Kurtaran’ın ifadesine başvurdu ama bir sonuca ulaşamadı. Polisler, sık sık telefonla konuşan ikilinin, güvenlik güçlerinin takibi ve sorgulamalarından dolayı yurt dışına gitmek istediklerini belirledi.

SURİYE’YE GİTME HAZIRLIĞINDA YAKALANDILAR

Polis, bu gelişme sonrası savcılık kararı ile operasyon için düğmeye bastı. Suriye sınırındakiKilis‘te bir eve yapılan baskında; Nurcay Akay, Resul Kurtaran ve kendilerine cinayette yardımcı olduğu ortaya çıkan Ali Baran gözaltına alındı. Polise yakalanmamak için yasa dışı yollardan iç karışıklığın sürdüğü Suriye’ye geçmeye hazırlık yaptıkları ileri sürülen 3 şüpheli gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Gaziantep’e getirildi.

TABANCAYLA ÖLDÜRÜP, CESEDİ 2 GÜN SAKLADILAR

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan Nurcan Akay, eşini sevgilisi olan Resul Kurtaran’ın öldürdüğünü söyledi. Evliliğinde sorunlar yaşadığı dönemde tanıştığı Resul Kurtaran’ın öldürdüğü eşinin cesedini 2 gün evde sakladıklarını itiraf eden Nurcan Akay polisteki ifadesinde şunları söyledi:”Teyzemin oğlu olan Bülent ile 2008 yılında evlendik. Daha sonra Bülent’in çalışmamasından dolayı sorunlar yaşamaya başladık. Sık sık kavga ediyorduk ve birkaç kez evi terk ettim ama yakınlarımızın araya girmesiyle yeniden döndüm. 2010 yılında eşimle sorunlar yaşadığımız dönemde Resul ile tanıştık ve gönül ilişkisi yaşamaya başladık. Resul ile birlikte yaşamak istiyorduk ve Bülent’i öldürmeyi kararlaştırdık. Olay günü Bülent eve alkollü geldi ve hemen yatağa geçip uyudu. Gece yarısı daha önce verdiğim anahtarla kapıyı açan Resul eve geldi. Yatak odasında uyuyan Bülent’in başına tabancayla ateş ederek öldürdü. Sonra Bülent’in cesedini banyoya taşıdık ve 2 gün boyunca burada sakladık. 2 gün sonra Resul gece yarısı arkadaşı olan Ali Baran ile eve geldi ve cesedi Ali’nin otomobili ile dışarı çıkardı. Cesedi Kilis yolundaki boş bir arazide bulunan kuyuya attık. Son zamanlarda Resul ile birlikte yaşamaya başladık. Polisin olayı çözmeye başladığına dair kuşkularımız artınca yurt dışına gitmek istiyorduk ama yakalandık.”Nurcan Akay’ın sevgilisi olan Resul Kurtaran da sorgusunda cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Kurtaran’ın öldürülen Bülent Akay’ın cep telefonunu alarak şehir dışına çıktığı ve Nurcan Akay’a, SMS göndererek cinayeti gizlemeye çalıştığı da ortaya çıktı.Gözaltına alınan Ali Baran’ın ise sorgulamasında cinayeti işlemediğini sadece cesedin kuyuya atılmasına yardımcı olduğunu söylediği öğrenildi.Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulaması tamamlanan 3 şüpheli; ‘Kasten ve planlayarak adam öldürmek’ ve ‘Cinayete yardım’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

CESETİN BULUNDUĞU KUYU ARAŞTIRILIYOR

Cinayetin ardından polisler, gözaltına alınan 3 şüphelinin ifadesi ve yer göstermeleri doğrultusunda Burç bölgesinde bulunan kuyularda öldürülen Bülent Akay’ın cesedinin bulunması için çalışma başlatıldı. Araştırma sonunda Bülent Akay’ın atıldığı kuyunun saptandığı ve cesedin gün içerisinde yapılacak çalışma ile çıkarılacağı bildirildi.

Bir yanıt yazın