Batman’da beynindeki tümör ve epilepsi hastalığı nedeniyle hayatından endişe eden 34 yaşındaki 4 çocuk annesi Kıymet Nilüfer, ölmeden çocuklarına ve eşine bakabilecek iyi bir üvey anne arıyor. Nilüfer, “Hayattaki en değerli varlığım olan çocuklarımın geleceği için onlara iyi annelik yapabilecek birini arıyorum” dedi.

Petrolkent Mahallesi 2814 Sokak No 6’da ikamet eden Nilüfer ailesinin dramı yürekleri sızlatıyor. Yıllardır beyninde tümör ile yaşayan genç kadın, epilepsi hastalığına da yakalandı.Ankara’nın HacettepeÜniversitesi’nde üç ayda bir tedavi görmesi gereken genç kadın, maddi durumları iyi olmadığı gerekçesiyle tedavisini yarım bıraktığını söyledi. Hastalığının gün gün ilerlediğini ifade eden anne Kıymet Nilüfer, “Eşim inşaatlarda çalışıyor ama kazandığı para ancak karnımızı doyuruyor. Her ay tedavi için Hacettepe’ye gitmem gerekiyor. Bütçemizin kısıtlı olması nedeniyle gidemiyorum. Bu nedenle yetkililerden uzanacak yardım elini bekliyorum” dedi.

Beynindeki tümör nedeniyle dayanılmaz ağrılar çektiğini belirten Kıymet Nilüfer, “Beyinde bulunan tümör nedeniyle biri açık olmak üzere dört defa ameliyat geçirdim. Ankara’da üç ayda bir tedavi olmam gerekiyordu. Maddi imkansızlıklar nedeniyle üç defa gidebildim. Beynimde bulunan tümörün haricinde epilepsi hastalığına da yakalandım. Geçirdiğim ameliyatlar sırasında sinir damarlarımın da zedelendiği söylendi. Kullandığım ilaçlarım da ağrılarımı dindirmiyor. Ağrılarım şiddetlendi mi kendimden geçiyorum. Tarifi olamayan ağrılar yüzünden düştüğüm durumu kimseye anlatamam. Allah böyle bir hastalığı düşmanıma vermesin” dedi.

“ÇOCUKLARIM BAŞUCUMA GELİP, YAŞAYIP YAŞAMADIĞIMI KONTROL EDİYOR”

Uyuduğu zamanlarda çocuklarının başucuna gelip, yaşayıp yaşamadığını kontrol ettiklerini kaydeden anne Nilüfer, “Yaşları 7 ile 14 arasında 4 çocuğum var. Beynimdeki tümör nedeniyle başlayan ağrılarımı gören çocuklarım oldukça üzülüyor. Bazı zamanlar ağrılarım nedeniyle uzanıyorum. Çocuklarım kulaklarını ağzımın önüne verip nefes alıp almadığımı kontrol ediyorlar. Öldüğümü zannediyorlar. Böyle bir acının tarifi yapılmaz. Çocuklarım hayattaki en değerli varlıklarımdır. Onların bu duruma şahit olması beni çok üzüyor. Çocuklarımın da psikolojileri bozulmuş” dedi.

Son zamanlarda ağrılarının gitgide çoğaldığını ifade eden anne Kıymet Nilüfer, “Çocuklarıma iyi bakamıyorum, ilgilenemiyorum. Her geçen gün ağrılarım artıyor. Bu nedenle çocuklarımı iyi annelik yapabilecek birine emanet etmeyi düşünüyorum. Güvenebileceğim bir insan arayışı içerisindeyim. Bunu kendi ellerimle yapacağım. Çünkü hayatımdan endişe ediyorum” diye konuştu.

“KOCAMIN NEYİ VARSA TEDAVİM İÇİN HARCADI”
Yakalandığı hastalıktan bu yana eşinin kendisine çok destek olduğunu belirten Kıymet Nilüfer, 15 yıllık eşinin kendisi için büyük fedakarlık yaptığını ifade etti.

Eşinin asgari ücretle çalıştığını dile getiren anne Nilüfer, “Kocamın neyi varsa tedavim için harcadı. Ama artık tedaviye harcayacak paramız kalmadı. Eşim inşaatlarda çalışıyor. Kazandığı para ile ancak çocuklarımızın masraflarını ve karnımızı doyuruyoruz. Eşim elinden gelenin en iyisini yapıyor. Çoğu zaman da çaresiz kalıyor. Asgari ücret ile 6 nüfus zar zor geçiniyoruz” dedi.

Oturdukları evin kendilerine ait olmadığını söyleyen anne Nilüfer, evlerinin çok rutubetli olduğunu, bunun da hastalığını tetiklediğini ifade etti. Nilüfer, evlerinde sağlıklı birinin bile oturabilmesinin tehlikeli olduğunu belirterek, rutubet nedeniyle evlerinin sağlıksız olduğunu söyledi.

“ANNEM İYİLEŞSİN İSTİYORUM”

Annesinin yakalandığı hastalıktan en kısa sürede kurtulmasını isteyen 12 yaşındaki Leyla Nilüfer, “Annem gözlerimin önünde gün gün eriyor. Tedavisinin karşılanması için paraya ihtiyacımız var. Anneme bir şey olsun istemiyorum. Yetkililerden annemin sağlığı için yardım istiyorum” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Bir yanıt yazın