Güney Afrika’da kendisinden 53 yaş büyük bir kadınla evlendirilen çocuk damat ilk kez konuştu.

Güney Afrika‘nın Tshwane kentinde kendisinden 53 yaş büyük bir kadınla evlendirilen Sanele Masilela’nın ailesi, evliliğin atalarının istekleri gereği bir ritüel icabı olduğunu söylerken, küçük çocuk ise açıklamasında, “Kendimi Helen’e uygun bir koca olarak hissediyorum” dedi.

DEDESİ MEZARDAN İRTİBAT KURMUŞ

Fotoğraflada bakıldığında büyükannesiyle yemek yiyen bir çocuk gibi gözüken Masilela aslında eşiyle yemek yiyor ve küçük çocuk kendini eşine uygun bir koca olarak hissediyor. Yemek masasında yemek yerken ayakları yere dahi değmeyen Masilela, dedesinin mezardan kendisiyle irtibata geçtiğini ve evlenmesini istediğini iddia ederek ailesinin kendisine eş olarak aile dostları Helen’i seçtiğini ifade etti.
“KENDİMİ BİR KOCA GİBİ HİSSEDİYORUM”
Gündelik hayatına devam eden ve arkadaşlarıyla oyun oynayan Masilela açıklamasında, “Evlendiğim gün harika bir gündü. Nasıl bir gün olacağını hayal etmiştim ve tam da istediğim gibi oldu. Arkadaşlarım evli olmamın çok eğlenceli olduğunu düşünüyor fakat ben kendimi bir koca gibi hissediyorum” dedi. Tüm açıklamalara rağmen bu evlilik sadece bir ritüel ve hukuken bağlayıcı değil. Çift birlikte yaşamıyor fakat küçük çocuğun eşi Helen genellikle akşam yemeklerine eve çağrılıyor.

Daha önceki evliliğinden 5 çocuğu olan Helen ise yapılan düğünü savunarak, “Ben yanlış yaptığımızı düşünmüyorum. Bu bizim kültürümüzde olan bir şey. Atalarımız bizden bir şey istediğinde bunu yerine getirmeliyiz. Diğer insanların bunu anlayacağını zannetmiyorum” dedi. Helen’in 65 yaşındaki gerçek eşi ise bu evliliğe karşı çıkmadığını ifade ederek, “Ben ve çocuklarım bundan mutluyuz” dedi.

Bir yanıt yazın