Gezi eylemlerinin yeni görüntüleri ortaya çıktı. İçlerinden iki tanesi özellikle dikkat çekiyor.

Emniyet güçlerinin Ankara ‘daki Gezi Parkı odaklı olaylarla ilgili incelemelerinde eylemlerin görülmeyen detayları tespit edildi. Görüntülerde, Ankara’da düzenlenen gösterilere katılan bazı eylemcilerin Kolej Kavşağı’nda vatandaşlara saldırıp yolu trafiğe kapattığı, araçları siper ederek güvenlik güçlerine saldırdığıgörülüyor.
Esat Dörtyol kavşağında yola barikat kurarak ateş yakan eylemciler, “Akrep” tabir edilen çevik kuvvet aracına molotofkokteyli atıyor. Tuzluçayır’da eylem yapan bir grup ise caddedeki bazı banka şubelerine molotofkokteyli ile saldırıyor. Bu sırada bazı eylemciler de bankamatiklere zarar veriyor. Kurtuluş Kavşağı’nda bir gösterici ise elindekidemir çubukla trafik lambasına zarar verirken, Meşrutiyet Caddesi’ndeki eylemciler de iş yerlerinin camlarına taş atıyor.
 
Akşam saatlerinde kaydedilen başka bir görüntüde ise bazı eylemcilerin İstiklal Marşı’nı söylediği görülüyor. Ancak görüntülere dikkatli bakıldığında kalabalıktan bazılarının, İstiklal Marşı’nı elinde içki şişesi olduğu halde söylediği fark ediliyor. Bazı eylemcilerin oturarak, bazılarının da dolaşarak marşa eşlik etmesi dikkati çekiyor.
Ramazan ayında da eylemlerini sürdüren eylemcilerden bazıları, oruç tutuyoruz mesajı vermek amacıyla Güvenpark’ta 20 Temmuz’da iftar sofrası hazırlıyor. Ancak, 20 Temmuz’da akşam ezanı 20.22’de okunmasına karşın eylemlecilerin, kameranın kayıtta olduğu 20.05’te yemek yediğigörülüyor.

Bir yanıt yazın