İstanbul da dahil pek çok ilde yağmur var. Peki yağışlar ne kadar sürecek?

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, yer yer etkisini sürdürüyor. Yağmur nedeniyle bazı hatlarda trafik yoğunluğu yaşanırken zaman zaman yağış geçişleri farklı ilçelerde etkisini gösteriyor.
 
Aniden bastıran yağmura hazırlıksız yakalanan İstanbullular çareyi kapalı mekanlara sığınmakta buldu. Otobüs durakları ve metro istasyonları, yağan yağmurdan kaçanların sığınma mekanları oldu. Yağmur, bazı bölgelerde trafik yoğunluğu da yaşanmasına neden oldu.
SICAKLIK 5 DERECE DÜŞEBİLİR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son Hava durumudeğerlendirmelerine göre, Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinde görülecek olan yağışların, sabah saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Düzce ile öğle saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Sakarya’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığı, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de 3 ila 5 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişik olmayacak. Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz kıyı kesiminde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların, sabah saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Düzce ile öğle saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Sakarya’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenirken, Meteoroloji uzmanları, yerel dolu yağışı, ani sel, yıldırım, kısa süreli fırtına gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Tüm Türkiye’nin en güncel haritalı hava durumu bilgisi, 5 günlük hava tahmin raporu

İstanbul Hava Durumu

30C°
En Yüksek Sıcaklık : 30 C°
En Düşük Sıcaklık : 21 C°
Nem Miktarı : 54 %
Rüzgar Hızı : 27 km/h
Rüzgar Yönü :
5 günlük tahmin için tıklayın

Ankara Hava Durumu

31C°
En Yüksek Sıcaklık : 31 C°
En Düşük Sıcaklık : 17 C°
Nem Miktarı : 20 %
Rüzgar Hızı : 16 km/h
Rüzgar Yönü :
5 günlük tahmin için tıklayın

İzmir Hava Durumu

33C°
En Yüksek Sıcaklık : 33 C°
En Düşük Sıcaklık : 25 C°
Nem Miktarı : 21 %
Rüzgar Hızı : 19 km/h
Rüzgar Yönü :
5 günlük tahmin için tıklayın

Bir yanıt yazın