Gece saatlerinde başlayan yağmur, İstanbul’un bazı bölgelerinde yerini kar yağışına bıraktı.İstanbul'da kar sürprizi

Havanın soğumasıyla bilikte İstanbul ‘un bir çok noktasında saat 04.00 sıralarında kar yağışı görüldü. Taksim Meydanı’nda ve Cevizlibağ’dalapa lapa yağan karla karşılaşan vatandaşlar şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar, İstanbul’da etkili olan sağanak yağışın ardından başlayan kar yağışı ile birlikte yollarda oluşan su birikintileri yüzünden zor anlar yaşadı. Park halindeki araçların üzerinde kar tuttu.Trafikteki araçlar ilerlemekte zorluk çekti. Anadolu yakasında Çamlıca tepesi ve Altunizade’de bazı yollar karla kaplandı. Kar yağışı etkisini kaybetse de, bazı İstanbul’un bazı bölgelerinde aralıklarla devam ediyor.
KAR KÜREME VE TUZLAMA ARAÇLARI ANAYOLLARA ÇIKARILDI
 
Başakşehir, Küçükçekmece ve Kayaşehir’de kar yağışının lapa lapa olduğu görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de tedbir amaçlı olarakkış çalışma araçlarını ana yollara çıkardı. 
METEOROLOJİ SAĞANAK YAĞIŞ DEMİŞTİ
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul genelinde lokal kuvvetli sağanak yağışlar beklendiğini ve bu yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını vb.) ilgilileri ve vatandaşları tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı.

 

Bir yanıt yazın