Meteorolojiden hava durumuyla ilgili kritik uyarı geldi! Özellikle bu illerde yaşayanlar dikkat!

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son Hava durumudeğerlendirmelerine göre, yurdun yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Trakya’dan başlayarak, zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu’nun batısında görülecek yağışların; Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Antalya’nın batısında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.
Tahminlere göre; Hava sıcaklığı, Marmara ve Ege’de 5 ila 8 derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz’de 3 ila 6 artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle güneyli yönlerden, Karadeniz’de kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları, Ege kıyıları ile zamanla batı bölgelerde kuvvetli olarak esecek.
ANKARA VE ESKİŞEHİR’E KAR BEKLENİYOR
Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Ankara ve Eskişehir’in kuzeyinin yüksek kesimleri ile Uludağ’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
CUMA : Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in doğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bitlis, Muş ve Bingöl’ün yağışlı geçeceği beklenmekte..
 
YAĞIŞ UYARISI
Yağışların; Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Muğla ile akşam saatlerinde Antalya’nın batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması tahmin edildiğine dikkat çeken Meteoroloji, yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.
KUVVETLİ RÜZGAR
Rüzgarın bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden, akşam saatlerinden itibaren Ege kıyıları ile Marmara, Batı Akdeniz ve Ege bölgesinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğini bildiren Meteoroloji, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini de duyurdu.

Bir yanıt yazın