Doktorun telefon konuşmalarından anlaşıldığı kadarıyla görevini, ‘hastanın öbür tarafa geçmesine aracı olmak’ sanmış.

Virginia Soares de Souza adlı doktor hastanede yer açmak için en az 300 hastayı öldürme suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Olay Curitiba kentinde bir hastanede meydana geldi. Brezilya Sağlık Bakanlığı yetkilileri, hastanenin yoğun bakım ünitesinde yer açmak için 7 kişinin ölümüne sebep olmaktan yargılanan Brezilyalı doktorun, burada yaşamını yitiren diğer 300 kişinin ölümünde de parmağı olabileceğini açıkladı.

ÖNCE TUTUKLANMIŞ SONRA SERBEST BIRAKILMIŞTI
Korkun%C3%A7 %C4%B0ddia: 300 Hastay%C4%B1 %C3%96ld%C3%BCrd%C3%BC,
56 yaşındaki Virginia De Souza, geçen ay 7 kişinin ölümünden birinci derecede sorumlu olduğu gerekçesiyle açılan davada mahkemece tutuklanmış daha sonra serbest bırakılmıştı. Kadın doktorun ekibinde yer alan diğer 3 doktor, bir hemşire ve bir fizyoterapist de hasta ölümlerinden suçlandı. Olaya el koyan savcılar, doktorların telefon kayıtlarını incelemeye aldı.

“GÖREVİMİZ HASTANIN ÖBÜR TARAFA GEÇMESİNE ARACI OLMAK”

İlk incelemeler göre, doktorlar bu ölümleri hastanede yeni hastalara yer açma maksadıyla gerçekleştirdiği sonucuna varıldı. Ses kaydına göre “yoğun bakım ünitesini temizlemek istiyorum. Bu durum beni sinir ediyor” şeklinde ses kaydı Brezilya medyasında yayımlandı. Diğer bir ses kaydında ise doktor, “Maalesef burada bizim görevimiz hastanın öbür tarafa geçmesine aracı olmak” diyor.

Doktorun avukatı ise suçlamaları kabul etmediklerini, müvekkilinin suçsuz olduğunu ispat edeceklerini açıkladı.

Bir yanıt yazın