Tiyatro ve sinemada ‘kötü adam’ karakteriyle ün yapan oyuncu Süheyl Eğriboz, yoğun bakıma alındı. Eğriboz’un beyne giden her iki damarında tıkanıklık olduğu ve kısmi felç geçirdiği öğrenildi.

Süheyl Eğriboz, yoğun bakımda

 

 

Oyuncu Süheyl Eğriboz, Aksaray’daki evinde geçirdiği rahatsızlığın ardından kaldırıldığı Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Beyninin sol kısmında kısmi felç olan sanatçının tedavisi sürerken, yakınları ve meslektaşları hastaneye akın etti. Eğriboz’un evde otururken bir anda rahatsızlandığını belirten oğlu Yaşar Eğriboz, ‘Damar tıkanıklığı ile ilgili bir şikayeti üzerine acile getirdik. Buradan yoğun bakıma götürdüler. Sağ tarafında kısmen bir felç durumu var. Sol tarafa da geçme durumu varmış. Doktoru ile görüştük, ‘iyi bir şey de diyemem kötü bir şey de diyemem’ dedi. İyi olmasını diliyoruz ve bekliyoruz. Daha önceden herhangi bir rahatsızlığı yoktu’ dedi.

Haberi alır almaz hastaneye gelen oyuncu Cengiz Güçlü de, ‘Süheyl ağabey çocukluğumdan beri tanıdığım, babamın dostu ve arkadaşıdır. Ben oyuncu olarak her şeyi ondan öğrendim. Akşam 21.30 gibi hastaneye geldik. Sol tarafında felç ve beyinde iki taraftan damar tıkanıklığı olduğunu öğrendim. Durumunun çok iyi olduğu söylenemiyor. Nefes almakta sıkıntı çekebilir. Zaman zaman bir takım problemler olabilir diye söylediler. Dilerim Kültür ve Turizm Bakanımız en azından moral olarak yanında olursa çok seviniriz’ diye konuştu.

Eğriboz’un bilinen bir rahatsızlığının olup olmadığı sorusu üzerine Güçlü, ‘Ayak damarı değişti, anjiyo oldu. Onun dışında bir şeyi yok. Süheyl ağabey 86 yaşında. Vaziyeti de çok iyiydi. Hatta dün akşam 16.00 civarında beraber oturup sohbet ettik, kahve içtik. Sadece eve gittiğinde yemeğini yedikten sonra televizyon kumandasını almış, kumandayla beraber yere eğilmiş ve öylece kalmış. Oğlu Yaşar ağabey yanındaydı, eşi de fark etmiş ve buraya getirmişler. Eşi Süheyl ağabey ile hastanede görüştü. Konuşmasında biraz sıkıntı var. Durumu öğrenen arkadaşlar arayıp soruyor. Filmlerde kötü adamı oynasa da çok iyi bir insan olduğu için çok arayıp soranı var. Duyan arkadaşlar da yanında olabilirse çok seviniriz’ dedi.

Bir yanıt yazın