Meteorolojiden gelen en son hava durumu tahminleri.Meteorolojiden önemli hava durumu uyarısı!Yapılan son Hava durumu tahminlerine göre; gece saatlerinden itibaren Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, yarın ise İstanbul, Zonguldak, Bartın ile Kocaeli, Sakarya ve Düzce’nin kuzey çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor

Gece ve sabah saatlerinde, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
Hava sıcaklığının yarın (Çarşamba) güney, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise ülke genelinde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.
BUZLANMA VE DON UYARISI
Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ANİ KAR ERİMELERİ VE HEYELAN UYARISI:
Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden, heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Bir yanıt yazın