Kırıkkale’nin Hasandede beldesi yakınlarında, Makine Kimya Endüstri Kurumu’na ait mühimmat deposunda patlama oldu.

Kırıkkale ‘nin Hasandede Beldesi’nde bulunan Makine Kimya Endüstri’ne ait mühimmat deposunda akşam saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi.

Patlama nedeniyle çevredeki binaların camları kırılırken, bazı vatandaşların hafif şekilde yaralandığı bildirildi. Patlamanın meydana mühimmat deposunun bulunduğu bölgedeki ormanlık alanda yangın başlarken, olay yerine giden itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

 

Depoda 4 görevlinin bulunduğu ve bu görevlilerin patlamadan etkinlenmediği bildirildi. Ankara’dan da yangına müdahale için itfaiye ve kurtarma ekibi gönderildi.

Kırıkkale-Kayseri karayolu trafiğe kapatıldı
Barut deposunda meydana gelen patlama sonrası  çıkan yangının ormanlık bölgeye yayılmasından sonra Kırıkkale-Kayseri karayolu trafiğe kapatıldı.
Hasandede Belediye Başkanı Veli Korkmaz, patlamaya ilişkin “Tedbir amaçlı çevredeki yerleşim yerleri  boşaltılıyor. Henüz can kaybı yok. Olay yerine çok yaklaşamıyoruz” dedi.
VALİ’DEN AÇIKLAMA
Kırıkkale Valisi Ali Kolat, yaptığı açıklamada, Hasandede beldesinde MKE’ye ait mühimmat deposunda henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldiğini ve patlamanın şiddetiyle çevredeki evlerin camlarının kırıldığını söyledi. Patlamanın ardından çıkan yangının yakındaki ormanlık alana sıçradığını belirten Kolat, UMKE, itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğüne ait ekiplerin olay yerine ulaştığını ifade etti.
Orman yangınına müdahale için helikopter istediklerini de dile getiren Kolat, depodaki patlamada ölü ya da yaralı olup olmadığı konusunda net bir bilgi bulunmadığını aktardı.

 

Bir yanıt yazın