İşçi Partisi’nin gençlik yapılanması TGB’ye yönelik operasyon çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

  • Çözüm süreci protestolarında İran faktörü açığa çıktı.
  • Eylem hazırlığındaki TGB ‘lilere operasyon yapıldı.
  • Gözaltına alınan kilit ismin İranlı olduğu belirlendi.
  • Ajanlık faaliyeti içinde olduğundan şüpheleniliyor.
İran, Çözüm Süreci’ne yönelik protestoların da altından çıktı. Akil İnsanlara yönelik yoğun protesto yürüten İşçi Partisi ’nin gençlik yapılanması TGB’li gruba yapılan operasyonda, TGB’nin kilit isminin İranlı bir öğrenci olduğu ortaya çıktı.
Erzurum’da Akil İnsanlara karşı eylem hazırlığında olan bir gruba operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında çevresine kendini ‘Rıza’ olarak tanıtan İranlı Ramin Sarabi de gözaltına alındı. Sarabi’ninErgenekon’a destek amaçlı bir çok eyleme katıldığı tespit edilirken, Çözüm süreci aleyhine bir çok eylemde yer aldığı ve heyeti kameraya aldığı da belirlendi. Sarabi’nin TGB Erzurum Şube Başkanı Yakup Aslan ile aynı evde kaldığı da öğrenildi.
Star‘da yer alan habere göre İranlı Ramin Sarabi’nin TGB içerisinde faaliyet göstermesi soruşturmayı yürüten Erzurum savcılığının dikkatini çekti. TGB Erzurum Şube Başkanı Aslan ile aynı evi paylaşan Sarabi’nin, gençlik örgütünün kilit isimlerinden biri olduğu iddia edildi. Tebriz doğumlu Sarabi, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonometri Anabilim dalında yüksek lisans yaptığı öğrenildi.
2012’de Türkiye’ye yerleşen Sarabi’nin ajanlık faaliyeti içinde olduğundan şüpheleniliyor. Boyalı sarı saçları ile dikkat çeken Sarabi’nin; yapılan protesto gösterileri ve Akil insanlar toplantılarını kameraya çekmesi, TGB dışındaki arkadaşlarına kendini “Rıza” olarak tanıtması ve çok para harcaması savcılığın dikkatini çeken unsurlar arasında yer aldı.
Sarabi’nin TGB’li bir heyetle birlikte İran’a ziyaret hazırlığı yaptığı ve heyeti İran Devrim Muhafızları ve İran istihbarat örgütüyle görüştüreceği de savcılığa ulaşan bir başka iddiayı oluşturuyor.

 

Bir yanıt yazın