NCAA Kadınlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Connecticut Üniversitesi basketbolcuları, ABD Başkanı Barack Obama ile çektirdikleri hatıra fotoğrafında ilginç bir olaya imza attı.

ABD ‘de üniversite ligi olarak bilinen NCAA’i bu yıl şampiyon olarak tamamlayan Connecticut Üniversitesi, Washington’daki Beyaz Saray’a giderek Başkan Barack Obama ‘yı ziyaret etti. Obama’ya bir de imzalı top hediye eden sporcular son olarak ABD Başkanı ile hatıra fotoğrafı çektirdi. İşte ne olduysa bu sırada oldu. Takımın yıldız oyuncularından Stefanie Dolson, footoğraf çekimi sırasında Barack Obama’ya kulak yaptı… Salon kahkahaya boğulurken Obama şakayı büyük bir hoşgörüyle karşıladı. Obama’ya tavşan kulağı yapılan fotoğrafı Başkanlık Konutu Beyaz Saray’ın Basın Bürosu dünya medyasına dağıttı. Fotoğraf Beyaz Saray’ın resmi internet sitesine de konuldu.

Çekim sırasında basketbolcu kızlardan ikisi, Obama’ya elleriyle kulak işareti yaptı. Hareketi yapan oyuncular, Stefanie Dolson ile Kiah Stokes daha sonra twitter hesaplarından yaptıkları açıklamada, kulak hareketinin gelişi güzel bir espri olduğunu Başkan ile geçirdikleri vaktin ise muhteşem olduğunu söyledi.

 

Bir yanıt yazın