Mersin’de iki kadın tornavidalarla bir evin kapısını zorlayarak içeriye girmeye çalıştı. Hırsızlık yapmak istedikleri evin sahibi Tarsus Hırsızlık Büro Amirliği’nde polis olan Bayram Ali A. çıktı. İki kadın kısa sürede yakalandı.

Polisin evine girmeye çalışınca...

 

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Hırsızlık Büro Amirliği’nde görevli polis memurunun evine hırsızlık amacıyla girmek isteyen hırsızlıktan sabıkalı 2 kadın yakalandı. Olay, Kırklarsırtı Mahallesi 2604 Sokak Yıldız Apartmanı’nda meydana geldi. Dün saat 15.00 sıralarında 35 yaşındaki Kiraz Çelik ve 30 yaşındaki Nazan Taş, evde kimse olup olmadığını kontrol etmek amacıyla zile bastı. Aile fertlerinin zil sesini duymaması üzerine evde kimsenin olmadığını zanneden 2 kadın, ellerindeki tornavidalarla, Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’nde görevli polis memuru Bayram Ali A.’nın kapısının kilit bölümünü kırmaya başladı. İzinli olduğu için evde bulunan polis memuru Bayram Ali A., kapıdan gelen sesler üzerine anahtar deliğinden baktığında iki kadının kapıyı açmaya uğraştığını gördü.

‘KİRALIK EV BAKIYORUZ’ DEDİLER

Aniden kapıyı açan Bayram Ali A.’yı karşılarında gören 2 şüpheli paniğe kapılarak, “Kiralık ev bakıyoruz” dedikten sonra kaçmaya başladı. Kadınların peşinden koşan polis memuru Bayram Ali A. ise, bir yandan “Hırsız var” diye bağırırken, diğer yandan da 155 Polis İmdat telefonunu arayarak yardımcı ekip istedi. Kısa sürede ulaşan polis ekipleri, sokak aralarına kaçan iki kadını yakaladı. Gözaltına alınan ve hırsızlıktan çok sayıda sabıkası olan Kiraz Çelik ve Nazan Taş, adliyeye sevk edildi. Evine hırsızlık yapmak üzere girmeye çalışan 2 şüphelinin yakalanmasını sağlayan 17 yıllık polis memuru Bayram Ali A., meslek hayatında ilk kez böyle bir olayla karşı, karşıya geldiğini söyledi.

Bir yanıt yazın