Mercedes- Benz’in makam otomobili yenilenen tasarımıyla Türkiye’de. Teknolojisiyle dikkat çeken araç yaklaşık 1 milyon lira

Alman lüks otomotiv üreticisi Mercedes-Benz, amiral gemisi S Serisi’ni yeniledi. Sunduğu teknolojik donanım ve yeniliklerde dikkat çeken makam aracı, 594 bin ile 964 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Yeni S Serisi dünyanın, içeride ve dışarıda tek bir klasik ampulün kullanılmadığı ilk aracı olma özelliğine sahip.
Araçta kullanılan yaklaşık 500 LED, aracın iç mekanını ve bagajını aydınlatıyor. Yeni navigasyon-eğlence işlevleri arasında, animasyonlu pusula, uçakta olduğu gibi yolcu için ‘sürüş gösterme’ özelliği ve önde ve arkada Google maps ekranı bulunuyor.
6 farklı masaj programı, karşıdan gelen yayaları algılayabilme, aktif şerit takip yardımcısı, gece görüş yardımcısı gibi donanımlar da tercih edilebiliyor.
Tümsekleri algılayabiliyor
Yeni araç, aynı zamanda dünyanın yol üzerindeki tümsekleri algılayabilen ilk otomobili. Road Surface Scan yani yol yüzeyi tarayıcısı, bir stereo kamera aracılığıyla yoldaki engebeleri algıladığında, Gövde Kontrol Sistemi maksimum konfor için süspansiyonu anında ayarlıyor. (Bugün)

Bir yanıt yazın