USTA KAZANIYOR DENİRKEN
Trabzonspor‘un 15. başkanlık seçimi büyük çekişmeye sahne oldu. Bordo-mavili kulüp dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Kulübün 67. genel kurulunda 5 başkan adayı Hakan Kulaçoğlu, Metin Atasoy, Emre Aksoy, Muharrem Usta veİbrahim Hacıosmanoğlu yarıştı. 6920 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 14 sandıkta 4464 oy kullanıldı. İlk sandıklardan itibaren üç başkan adayı ön plana çıktı. Muharrem Usta, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Metin Atasoy kıran kırana bir yarışa girdi. 6. sandıktan itibaren Metin Atasoy gerilemeye başlayınca meydan iki adaya kaldı. Muharrem Usta son dört sandığa kadar 150-200 arası farkı korusa da daha sonrasında İbrahim Hacıosmanoğlu yetişmeye başladı.Trabzonsporun yeni başkanı Hacıosmanoğlu
SON SANDIKLARDA ŞOV YAPTI
11. sandığa gelindiğinde Muharrem Usta 1224, İbrahim Hacıosmanoğlu ise 1139 oy sayısına ulaşsa da Hacıosmanoğlu son sandıklarda seçime ağırlığını iyiden iyiye koydu. 12. sandık sonunda Hacıosmanoğlu ilk defa öne geçerken (1473), Usta’da gerileme belirginleşti: 1427. Son sandıklar üzerinde Trabzonspor taraftarlar birliğinin büyük yoğunluğunun olduğu ve Hacıosmanoğlu’nun yüksek oranda destek gördüğü ifade edildi. Sayımlar sonunda Hacıosmanoğlu toplam oyların 1571’sini alarak Trabzonspor’un 15. başkanı oldu. Usta 1496 oyda kaldı.
O KUPA GELECEK
Bir teşekkür konuşması yapan Hacıosmanoğlu Trabzonspor’da yapacak çok işlerinin olduğunu söyleyerek, “Trabzonspor’un Türk futbolunu yönlendirecek yüreğe ihtiyacı vardı. Futboldaki emek hırsızlarının bu kulvardan atılması gerektiğini söylemiştim. O şampiyonluk kupası bu şehire gelecek ama müzemize girmeyecek. O kupa kirlendi. Şehrimize o kupanın bir anıtını yaptıracağız” şeklinde konuştu. Yeni başkan, “Artık susmak yok. Bizim için kavgacı deniyor. Biz o koltukta nasıl oturacağımızı biliriz. Bizim kavgamız haksızlıklara karşı olacak. Cenabı Allah inşaallah bu camiaya sizlerin desteğiyle hizmet etmeyi nasip eder” dedi. Gökmen ŞAHİN
HACIOSMANOĞLU’NUN LİSTESİ
Asil Üyeler: Ali Kemal Başaran, Yaşar Aşcıoğlu, Sebahattin Çakıroğlu, Murat Türköz, Ali Uzunay, Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu, Köksal Güney, Abdi Serdar Üstünsalih, Mehmet Uğur Bozoğlu, Muhammet Kara, Engin Hacısalihoğlu, Onur İncehasan, Mehmet İrfan Çoşkun, Osman İlyas, Yedekler: Yakup Aslan, Erol İbrahimağaoğlu, Ahmet Emre Turan, Köksal Sadıklar, Ömer Demir, Çetin Kansız, Mehmet Terzi
TARİHİ KATILIM
Trabzon’un 5 başkan adaylı 64. Genel Kurulu, bundan önceki kongrelere göre katılım rekoru kırdı.Kongrenin yapıldığı  19 Mayıs Kapalı Spor Salonu tıklım doldu. 4.500’e yakın üyenin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurulda, seçimde oy hakkı bulunan 4464 kişiye oy pusulası dağıtıldı.
—————————–
Kazanan TrabzonsporTrabzon’da dün tarihi bir seçim atmosferi vardı. Şehre girdiğim andan itibaren pankartlar,  billboardlar, seçim büroları, bana mahalli seçim havasını yaşattı. Salona girmek ayrı bir problemdi. Çünkü etrafta araç park etmeye yer yoktu. Bütün şehir seçime kilitlenmiş. Ben hayatımda bu kadar centilmence geçen bir seçim görmedim. En ufak küfür, hakaret, sataşma yok. Herkes birbirine saygılı. 5 adayın listesinde her türlü siyasi görüş karşılığını bulmuş. Trabzonspor siyaset üstü bir oluşum olduğunu gösterdi. Daha seçim sürerken kimin kazanacağı belliydi; kazanan Trabzonspor oldu…HACIOSMANOĞLU: “KONUŞMA DEĞİL İCRAAT ZAMANI” 
Trabzonspor’un olağanüstü genel kurulunda başkanlığa seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor başkanlık koltuğunun ne kadar kutsal olduğunu bildiklerini söyledi.
Kendisini destekleyen taraftarların alkışları arasında konuşma kürsüsüne gelen Hacıosmanoğlu, genel kuruldan çıkan sonucun hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine başladı. Hacıosmanoğlu, kendilerinin her zaman Trabzonspor sevdalıların gönlünde bir yerlerinin olduğunu belirterek, “Oy veren vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Trabzonspor başkanı konuşmaz icraat yapar. Biz zamanında yeteri kadar konuştuk, artık susma icraat yapma zamanımız geldi. Yalnız hiç kimse merak etmesin, elbette ki güçlü liderler yanlarında kendisinden güçlü insanlar da taşır. Türk futbolunu temizlemek için çok güçlü olmamız, emek hırsızlarına karşı dik olmamız lazım. Biz konuşmayacağız ama yönetim kurulunda çok değerli arkadaşlarımız var” dedi.
Hacıosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bize hep kavgacı, ‘Trabzonspor başkanı olursa aynı şeyleri yapar mı ?’ diye yakıştırmalar yapılıyordu. Biz o koltuğun ne kadar kutsal olduğunu biliyoruz. Orada nasıl oturulması gerektiğini de biliyoruz. Bizim kavgamız, haksızlıklara karşı, mücadele etmektir. Mücadelenin adı kavgaysa kavgacıyız. Ama Trabzonspor Başkanı olarak bunu bizim yapmamız söz konusu değil. Ama yine Türk futbolunu kirleten kendi çıkarları için kullanan insanlarla çok mücadele edeceğiz.”
Seçimi Trabzonspor sevdalıların oylarıyla kazandığını söyleyen Hacıosmanoğlu, “Ama kazanmamızın arkasında çok gizli kahramanlar vardır. Kader arkadaşım İbrahim Usta’ya sonsuz teşekkür ederim. Trabzonspor Başkanı olduk ama padişah gibi oturmayacağız. Bize verilen görev Trabzon sevdalılarına hizmet etmektir. Biz de onların hizmetkarı olarak çalışacağız. Birlikteliği Trabzonspor Başkan ısağlar. Bunu özveriyle yapmak bizim asli görevlerimizdendir. Bu saatten sonra bu güçlü camianın bütün paydaşlarını Trabzonspor etrafında toplamak ne pahasına olursa olsun aslı görevlerimizden biridir. Bundan kimsenin endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın