Mardin’in Kızıltepe İlçesi’ne bağlı Çatalca Köyü’nde hortuma kapılan ve metrelerce yükseldikten sonra yere çakılan 7 çocuk babası 46 yaşındaki Halis Ataman öldü. Kızıltepe’nin Akyazı Köyü’nde de evinin avlusunda fırtınanın söktüğü ağacın üzerine devrilmesi sonucu Fahriye Koçhan yaralandı. Kızıltepe merkezde ise fırtınanın etkiseyle araçların üzerine mermer parçası ve bir klima moturu düştü.

/_np/8424/20128424.jpgKızıltepe’ye bağlı Çatalca Köyü’nde dün akşam saatlerinde tarlasını sulamaktan dönen Halis Ataman, şiddetli fırtına ile birlikte çıkan hortuma evinin bahçesinde yakalandı. Hortumun metrelerce havaya yükselttiği Ataman, yere çakılarak ağır yaralandı. Köylüler tarafından Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırılmak istenen Ataman, yolda yaşamını yitirdi.

AVLUDA ÜZERİNE AĞAÇ DEVRİLDİ

Akyazı Köyü’nde de etkili olan fırtına ve hortum çok ağacın devrilmesine neden oldu. Evinin avlusunda bulunan Fahriye Koçhan da üzerine ağaç devrilmesi sonucu yaralandı. Koçhan, Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan, Kızıltepe merkezde fırtınanın etkisiyle damdan düşen mermer parçası park halindeki aracın tavanına saplanırken, başka bir yerde ise aracın üstüne klima motoru düştü. O sırada araçlarda kimsenin bulunmaması nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadı.

Bir yanıt yazın