Almanya’da hükümet uçaklarından biri rehin alındı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ‘in de kullandığı hükümet uçaklarından biri kimliği henüz açıklanmayan bir şahıs tarafından rehin alındı. Köln Bonn havalimanının askeri bölümünde bulunan Airbus A319CJ uçağına, bir kişinin hiçbir güvenlik noktasına ve kameralara takılmadan ulaştığı ifade ediliyor. Söz konusu şahsın uçağın içine girerek kendisini pilot mahalline kilitlediği belirtiliyor.
 
Köln şehri savcısı Ulrich Bremer ‘şahsın güvenlik önlemlerine rağmenuçağın içine kadar nasıl girebildiğini araştırdıklarını’ kaydetti.  Bremer şahsın uçağı çalıştırmaya çalıştığını, ama park halinde olan uçakların elektrik sistemine bağlı olmadıkları için bunun mümkün olmadığını aktardı. İsmi açıklanmayan söz konusu kişinin 24 yaşlarında olduğu belirtildi.
Güvenlik güçleri tarafından yaklaşık iki saatlik bir mücadele sonrasında tutuklanan şahsın alkollü ve esrar  kullandığı dile getirildi. Şahsın sorgulamasında ne yaptığını bilmediğini ifade ettiği de belirtildi. Şahsınuçağa merdivensiz girmesi ise  güvenlik güçlerini ve savcılığı şaşkınlık içerisinde bıraktı. Savcılık olayı araştıracağını ve güvenlik zafiyeti gösteren kişiler hakkında resmi işlem yapılacağı duyurdu.

Bir yanıt yazın