BIÇAKLANMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Genç Fenerbahçeliler üyesi Burak Yıldırım’ın Edirnekapı Metrobüs durağında bıçaklanarak öldürülmesi olayının saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdığı ortaya çıktı. Polis, üzerindeki 7 numaralı Galatasaray formasında Yücel yazan kişi ve yanındaki arkadaşının peşine düştü.

Burak Yıldırım dün Fenerbahçe-Galatasaray derbisini Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda izledikten sonra arkadaşlarıyla birlikte evine gitmek için yola çıkmıştı. Üzerinde Fenerbahçe forması vardı. Edirnekapı Metrobüs durağında arkadaşlarından önce metrobüsten inen Burak Yıldırım, üzerlerinde Galatasaray forması bulunan iki kişiyle karşılaştı. Burak Yıldırım’ın arkadaşlarının anlattığına göre, aralarında hiç bir tartışma olmamasına rağmen Galatasaray formalılardan biri Burak Yıldırım’ı kalbinden bıçakladı. Burak Yıldırım kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Polis cinayetin ardından metrobüs durağındaki güvenlik kamerası kayıtları ile çevredeki MOBESE kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Metrobüsün güvenlik kamerasının, bıçaklama anını kaysettiği ortaya çıktı.

Görüntülerde Burak Yıldırım ve üzerinde 7 numaralı Galatasaray forması bulunan bir kişi bir kaç saniyeliğine birbirlerine yaklaşıyor. Burak Yıldırım daha sonra yere düşüyor. Galatasaray formalı iki kişi ise kayıplara karışıyor. Cinayeti işleyen kişinin formasının sırtında Yücel isminin yazdığı da görüntülerden anlaşılıyor.

Polis cinayetin ardından kayıplara karışan iki kişiyi bulmak için çevredeki tüm MOBESE kayıtlarını inceliyor. Bu yolla kaçan kişilerin gidebilecekleri adresler belirlenmeye çalışılıyor.

 

ARKADAŞI, BURAK’IN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ ANI ANLATTI

Burak Yıldırım’ın yanında olan bir arkadaşı olayı şöyle anlattı:
“Stattan çıktık. 10 kişiydik. Gaziosmanpaşa’ya dönüyorduk. Söğütlüçeşme’den metrobüsle Edirnekapı’ya geldik. Metrobüsten önce o indi. Bu sırada Galatasaraylı iki taraftar, seslendi. Kalbinin altından bıçağı soktu. Hiçbir tartışma olmadı. Saldıranların ikisinde de Galatasaray forması vardı. Evimize gidecektik.”

TARAFTARLARDAN PROTESTO

Fenerbahçe -Galatasaray derbisi sonrasında evine giderken bıçaklanarak ağır yaralanan, ardından da kadırıldığı hastanede yaşamını yitiren Burak Yıldırım (20) için bir grup taraftar, Yıldırım’ın bıçaklandığı Edirnekapı’ya geldi. Aralarında Beşiktaş ve Galatasaraylı taraftarlar ile Yıldırım’ın tribün arkadaşlarının da yer aldığı grup, olayı kınayıp, bir daha böyle şeyler olmamasını istediklerini dile getirdi. Grup, daha sonra Yıldırım’ın cenazesinin bulunduğu hastaneye gitti

Bir yanıt yazın