G.Saray tebrik bekliyor, F.Bahçe’nin hocası ‘Mümkün değil’ diyor. Peki neden? İşte Kocaman’ın o gerekçeleri:

G.Saray tebrik bekliyor, F.Bahçe’nin hocası ‘Mümkün değil’ diyor. Peki neden? İşte Kocaman’ın o gerekçeleri:

ALİ CAN
G.SARAY’IN 19. Şampiyonluğu ilan etmesinin ardından yarınki derbi öncesi “F.Bahçe rakibini alkışlasın” tartışmaları sürerken, sarı-lacivertlilerde başta teknik direktör Aykut Kocaman olmak üzere tüm takım bu konudan rahatsız. F.Bahçe’nin hocası, İstanbul BŞ maçının ardından kendisine yöneltilen “Bir milat olur mu, rakibinizi alkışlayacak mısınız?” sorusuna “Böyle milat olmaz” diyerek tavırlarına açıkça ortaya koydu. Ancak bu net yanıta karşın başta G.Saray cephesinden olmak üzere sürekli gündeme getirilen konuyla ilgili Kocaman, ayrıntılı bir açıklama yaptı ve rakibi neden alkışlamayacaklarını şu sözlerle ifade etti:

GEÇEN sene Kadıköy’de G.Saray şampiyon oldu. Statta bir sürü olay çıktı. Polis biber gazı kullandı ve o hengamede eşim ve kızım da bulunuyordu. Bunlara rağmen Fatih Terim’i tebrik ettim.

‘ÜZÜNTÜMÜZ HİÇE SAYILDI’

G.SARAY kupayı kaldırmak için çok ısrarcı davrandı. Yöneticiler, aramadık kimse bırakmadı. Bir taraftan taraftar biber gazının etkisiyle yerlerde, bir tarafta stadın dışı karışmış, polis-panzer derken bu duruma üzüntüye saygı duyulması gerekiyordu. Terim, kupa merasiminin öncesinde koridorda ‘Buradan kupa almadan gitmem’, aldıktan sonra da ‘Demek ki neymiş, Kadıköy’de de kupa alınırmış’ diye bağırdı. Şimdi bizim acımıza saygı duymayanın biz niye sevincine saygı duyalım. Çok net bir şekilde içimden alkışlamak gelmiyor.

‘BENİ SORUMLU İLAN ETTİLER’

TERİM ve yardımcıları ceza aldı, G.Saray yönetimi bu durumdan bile beni sorumlu tutacak. Yöneticiler ve hatta başkanları, ‘Aykut Kocaman da neler yaptı’ diyor. Ben Caner’in gördüğü kırmızıdan sonra hakeme ‘Lan’dan adam atılır mı?’ dedim cezamı yedim. Kaldı ki, tepki olarak itiraz hakkımı bile kullanmadım. Bunlar benim yakın zamanda yaşadıklarım.

‘SULU DERBİ UNUTULMADI’

YA 2007’deki derbiyi yaşayan futbolcularım? O günü yaşayan futbolcular bir konuşsun. Hâlâ aynı tazelikte o maçı anlatırlar. Şimdi gündeme geliyor, zamanında çabuk unutulmuştu. Bırakın alkışı biz saygıyı atılan sularla gördük. Her oyuncum G.Saray’daki arkadaşını aramakta tebrik etmekte özgürdür. Zaten bu tebriği yaptılar da. Bu konuda kimseyi yönlendirmem, ama bu alkışın üzerine çok fazla gidildi.”

‘Arıboğan’ın yaptığı kulisi unutmadık’

“G.SARAY camiası sürekli F.Bahçe üzerinden açıklama yapıyor. 3 Temmuz süreci yaşayan F.Bahçe Kulübü, G.Saray’dan manevi anlamda hiçbir destek görmedi. Ve o dönemde Lütfi Arıboğan’ın UEFA Müfettişi Pierre Cornu ile yediği yemekte yaptığı kulis unutulmadı. F.Bahçe’yi kötüleyen aynı kişi şu an G.Saray’da CEO. Bu durumu kabullenmek kolay mı? Benim o dönem yaşadıklarımı kim anlayabilir?

Bir yanıt yazın