İzmir’de partisinin Karşıyaka ilçe danışma kurulu toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik BakanıErdoğan Bayraktar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu‘nu sert sözlerle eleştirdi. Bayraktar, “Allah aşkına İzmir’in, Körfez’inin kokusunu halk hak ediyor mu? Çıkıp ‘para’ diyorsun’ veriyoruz, ‘kredi diyorsun’ veriyoruz. Niye temizlemiyorsun? Basiret, niyet, gayret yok, ihlas yok. Eğer niyet halis olursa bunun arkası gelir. Gözün işte aklın oynaşta olursa bu işler yürümez.” dedi.Bakan Bayraktar'tan Kocaoğlu'na tepki

Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Bakan Bayraktar’ın yanı sıra milletvekilleri Hazma Dağ, Aydın Şengül, AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay ve partililer katıldı. Toplantıda partilileri hitap eden Bakan Bayraktar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu‘nu eleştirdi. İzmir’de bugüne kadar siyaseten istedikleri neticeleri bugüne kadar alamadıklarını ancak İzmirlilerin görüşlerine saygılı olduklarını ifade eden Bayraktar, “Fakat laiklik bizim güvencemiz altındadır. İstanbul’da Ankara’da problem var mı? Ankara’da, İstanbul’da gelişme kalkınma var. Bizim insanların hayat biçimi ile problemimiz yok. İnsanlar inanç, hayat tarzı açısından istedikleri gibi yaşasınlar. Bizim bunlarla derdimiz yok, bizim derdimiz jakobenlerle. Bizim derdimiz halkımıza tepeden bakanlarla. Bizim derdimiz çalışmadan, üretmeden hazır yiyenlerle. İnşallah İzmir’de de onları elimine edeceğiz. İzmir, Türkiye ve dünyaya şaşırtıcı bir netice verecek.” diye konuştu. Bakan Bayraktar, İzmir’in Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olduğunu mutlaka AK Parti’nin mahalli yönetimleri ile tanışması gerektiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin seçim yaklaştıkça mazeret ürettiğini anlatan Bakan Bayraktar, “Her fırsatta ‘Hükümet önümüze çıkıyor, bize engel oluyor’ diyorlar. Nereden önünü kestik ya? Belediye başkanı bana ‘kentsel dönüşüm alanı ver’ dedi, ben de verdim. Yedi bölgede yetki belediyelerde. İlçelerde belediyelerde yetki devri yaptık. Hiçbir yerde adım attı mı? Ben duymadım. Siz duyduysanız söyleyin. İmar planları yetkilerini de ver diyorlar. Kentsel dönüşüm ile imar planlarının ne alakası var? Sana para vereceğim, kredi yardımı yapacağım. Birçok imkan sağlayacağım. Ve ardından ‘imar planlarını yap getir’ diyorum. Bunu bile yapmıyorlar.” diye konuştu. İzmir’de sürekli mazeret üretildiğini ifade eden Bayraktar, “Öpmeye niyetleri yok ‘dudağın nerede’ diyor. Oynamaya niyetleri yok ‘yerim dar’ diyorlar. Bakınız İzmir’de hem iş yaparsın hem bu kenti adam edersin. İzmir’in kendisi parayı üretir. Yeter ki iş bilen adam gelsin bakın neler oluyor. Biz İstanbul’da iktidar değilken her şeyi yaptık.” dedi.

MİLLİYETÇİLİK ÇOK ÇALIŞMAKTIR

Bakan Bayraktar, ülkenin geldiği noktanın çok iyi olduğunu da belirterek, “Vazifemiz sadece belediye başkanlığını almak, salt iktidara gelmek değildir. Bizim meselemiz büyüktür. Bu milleti, vatanı kendi kökleri ile birleştirmektir. Biz iz sürüyoruz. Bizi biz yapan değerleri korumalıyız. Ülkemizde yaşayan 75 milyon insan kardeşimiz. Irk, bölge milliyetçiliği yapanlar haram işliyor demektir. Bunu yapmak haramdır. Milliyetçilik çok çalışmak, vatanı için gayret göstermektir. Bizim kitabımızda hesaplaşmak değil helalleşmek yazar. Barış süreci ile problemleri de bitirip, kardeşliği sağlayacağız. Bundan medet uman, aşırı uçlara mesaj verip siyaset yapmak isteyenler de avucunu yalayacak. Bir tek yavrumuzun şehit olması dünyaya bedeldir. Şehidimizin hiç birisini serçe parmağımızın tırnağına değişmeyiz. Artık tahammül edecek halimiz yok. İstiyoruz ki çocuklarımızın bahtı açık olsun, mürüvvetlerini görelim.” şeklinde konuştu. Bayraktar’ın sözleri zaman zaman partililerin, “Bakanım EXPO’yu İzmir’e getir” sloganlarıyla kesildi.

Bir yanıt yazın