İzmir’de, çeşitli suçlardan haklarında arama ve yakalama kararı bulunan şüphelilere yönelik İnfaz Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda, iki ayda 500 kişi yakalandı. Yakalanan şüpheliler arasında, çete suçundan hükümlü Ahmet Tekin Baykal’ın sağ kolu olarak bilinen Barış Vural, cinayet suçundan aranan Mustafa Eser Mayda ile 90 yıl 7 ay 15 gün hapse çarptırılan Alişan Doğan’ın da bulunduğu öğrenildi.

Kentte çeşitli tarihlerde karıştıkları suçlar sonrasında, tutuksuz yargılama sonrasında mahkemelerce haklarında verilen kararlar Yargıtay tarafından onanan ya da mahkemelerce yeniden tutuklanmaları istenen kişilere yönelik İnfaz Büro Alirliği ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin bu kişilere yönelik sürdürdüğü operasyonlar sonrasında, 2013 yılının ilk iki ayında toplam 500 kişi yakalandı. Cinayet, gasp, hırsızlık, cinsel saldırı, yaralama gibi suçlardan haklarında işlem yapılan 500 şüpheliden 245’i tutuklandı. 2012 yılında ise toplam sayının 930 kişi olduğu öğrenildi.

Bu operasonlarda yakalanan şüpheliler arasında, çete suçundan hükümlü Ahmet Tekin Baykal’ın sağ kolu olarak bilinen Barış Vural, cinayet suçundan arandığı sırada yolcu otobüsüyle kentte giriş yapınca yakalanan Mustafa Eser Mayda ile 30 ayrı hırsızlık ve yaralama suçlarından toplam 90 yıl 7 ay 15 gün hapse çarptırılan Alişan Doğan’ın da bulunduğu öğrenildi. – İzmir

Bir yanıt yazın