Adana’da beynindeki tümör nedeniyle hayatını kaybeden 6 yaşındaki Utku’nun cenaze töreninde, ezeli rakipler Adana Demirspor ve Adanaspor’un taraftarları yan yana saf tuttu.

Kaza sonucu beyninde tümör olduğu tespit edilen ve geçirdiği ameliyattan sonra hayatını kaybeden Ali Utku Yücel (6) için cenaze töreni düzenlendi. Utku’nun kaldığı hastaneye gelen Vali Hüseyin Avni Coş, Utku’nun gazeteci babası Kemal Yücel’e başsağlığı diledi. Hastaneden alınan minik Utku’nun cenazesi defnedileceği Buruk Mezarlığı’na götürülürken baba Yücel oğlunun tabutunun üstüne, tuttuğu takım olan Adana Demirspor’un arkasında adı yazılı formasını ve atkısını serdi. Baba Kemal Yücel ve anne Nesli Bayram uzun süre oğullarının tabutuna sarılarak ağladı. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz

ve Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci’nin yanı sıra Adana Demirspor Başkanı Önder Serin, takım oyuncuları ve taraftarlar Utku’yu son yolculuğuna uğurlamak için cenaze törenine katıldı. Adanasporlu taraftarlar da ezeli rekabeti bir kenara bırakarak Adana Demirsporlu taraftarlar ile birlikte Utku için saf tuttu.

Utku’nun fotoğrafını ellerinde taşıyan Ata İlköğretim Okulu’ndan sınıf arkadaşları da cenaze törenine katıldı. Baba Yücel ve anne Nesli Bayram, Utku’nun fotoğrafına ve sınıf arkadaşlarına uzun süre sarılarak göz yaşı döktü.

Minik Utku’nun kalbi, karaciğeri ve böbreği 3 kişiye umut oldu. Utku’nun karaciğeri Çukurova Üniversitesi, kalbini Ege Üniversitesi, böbreği ise Başkent Üniversitesi tarafından alındı. – Adana

Bir yanıt yazın