MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Demokratikleşme Paketi”yle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , hükümetin hazırladığı Demokratikleşme Paketi’ni eleştirerek, “Andımız’dan Türk kelimesini çıkardın. Dağlardan taşlardan kazıdın. O zaman Ahmet Türk’ün soyadı ne olacak. O zaman soyadını da değiştirin. Andımız değişikliği kapsamında bu soyadı da iktidarı rahatsız edebilir” dedi.
Bir grup gazeteciyle bir araya gelen MHP Lideri, AKP iktidarının Türkiye’de ‘Türk’ kelimesini ortadan kaldırmak için elinden geleni yaptığını, Erdoğan’ın ‘Türk’ diyemediğini savundu. Genel Merkez binasının dışına büyük bir Andımız afişi astıran Bahçeli, teşkilatlarına da Andımız’ın sözlerinin olduğu broşür hediye etti. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; bir grup gazeteciyle bir araya gelen Devlet Bahçeli, ilkokullarda okutulan “Andımız”ın kaldırılmasına tepki gösterdi. Bahçeli’nin bugünkü İstanbul mitinginde de kalabalıkla birlikte Andımız’ı okuması bekleniyor.
PRANGA ANDIMIZ’A
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ise dün yaptığı açıklamayla pakete yönelik tepkisini şöyle ortaya koydu: “‘Türkiye’yi prangalarından kurtarıyoruz’ diyerek, Andımız’ı da bu prangaya dahil eden iktidarın aklından ve niyetinden şüphe ederiz. Sözde demokratikleşme paketi Türk milletinin hedef ve ideallerine değil, bölücülerin özlemlerine hizmet edecektir. Milletimiz bu oyuna asla gelmeyecektir.”Hürriyet

 

Bir yanıt yazın