Enerji Bakanı Yıldız, doğal gaz sıkıntısının söz konusu olmadığını ve herkesin rahatlıkla israf etmeden istediği kadar doğal gaz kullanabileceğini söyledi.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, doğal gaz sıkıntısının söz konusu olmadığını ve herkesin rahatlıkla israf etmeden istediği kadar doğal gaz kullanabileceğini söyledi.

Beraberinde İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’le Van’a gelen Yıldız’ı Ferit Melen Havaalanı’nda Van Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Van milletvekilleri Fatih Çiftçi, Mustafa Bilici, Burhan Kayatürk ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Havaalanında bir süre dinlendikten sonra beraberindekilerle hisse devir töreninin yapılacağı Merit Otel’e geçen Yıldız,  21 dağıtım şirketinin son halkası olan Van bölgesinin kamu hizmetinin özel sektör eliyle yürütülmesi çalışmalarının sonuna geldiklerini belirtti.

Doğalgaz sıkıntımız söz konusu değil”

Van’da yaşanan sıkıntıdan sonra kamu eliyle yükün bir kısmını kaldırmaya çalıştıklarını kaydeden Yıldız, bu konuda herkese düşen görevlerin olduğunu bildirdi.

Özelleştirilen yapıların daha kaliteli hizmet vereceğine inandığını ifade eden Yıldız, şunları söyledi:

“29 Ekim’e kadar nüfusu 10 binin üzerinde olan ilçelere doğal gaz verilmesiyle ilgili bakanlar kurulu kararı aldık. Nüfusu 10 binin üzerinde olan ilçelere talep etmeleri durumunda doğal gaz hattı çekeceğimizi taahhüt ettik. Bununla ilgili belki de son duyurularımızdan birini yapıyoruz. Vatandaşlarımız böyle bir rağbet gösterirse biz oraya yatırım yapacağız. En az 25 ilçe doğal gaz hattı çekmeyi bekliyor. Şunu açık ve net ifade etmek istiyorum. Doğal gaz sıkıntımız söz konusu değil. Herkes rahatlıkla israf etmeden istediği kadar doğal gaz kullanabilir. Biz her zaman vatandaşın haklarından yanayız. Vatandaşımız, şu ana kadar kullanmamış olmalarına rağmen 140 milyon liralık doğal gaz aldı. Vatandaşlarımız parası varsa yanında kalabilir, ihtiyacı olan kadar da doğal gaz alabilirler. İhtiyacı kadar olanı alsınlar bir sıkıntı söz konusu değildir.”

Konuşmaların ardından İçişleri Bakanı Muammer Güler, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, VEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik tarafından hisse devir protokolü imzalandı.

Bir yanıt yazın