“Fazla transfere gerek yok. Bir stoper ve bir sol bek alacağız. Kampa yetiştirmek istiyoruz. Kampı kaçıran oyuncunun toparlanması zaman alıyor.”

Liderlik yasalarında şöyle der: “Başarılı liderler doğru zamanda, doğru amaçla, doğru hareketi yaparlar.” Bu söz Fatih Terim’i net olarak tanımlıyor. Galatasaray’la üst üste ikinci, toplamda altıncı şampiyonluğunu yaşayan Terim’iSABAH Gazetesi Spor Müdürü Murat Özbostan’la Florya’da ziyaret ettik. Yaz günlerinin start aldığı, güneşin artık ısıtmaya başladığı, yeşilin tonlarının birbirleriyle dans ettiği, çiçeklerinin güzellik konusunda yarıştığı ve her tarafın Galatasaray koktuğu Florya’da “İmparator” Fatih Terim’le

Terim: Muslera gelecek sezon...

Galatasaray Futbol Akademisi’nin insanı büyüleyen bahçesinde futbol üzerine doyumsuz bir sohbet gerçekleştirdik. İşte Fatih Terim ile yaptığımız o keyifli sohbetten satırbaşları:Bu yıl sadece şampiyon olmadık. Avrupa’da da çeyrek finale yükseldik. Yoğun bir maç trafiğinden geçtik. Hem Avrupa’yı hem de ligi başarıyla götürdük. Gelecek yıl yaz kampını sabit bir yerde yapmayı düşünmüyoruz. Bu tür kamplar rutin ve sıkıcı oluyor. Yeni sezonu Temmuz’un ilk haftasında açmayı düşünüyoruz.Oyuncularımızın uzun ve iyi bir tatil yapmalarını istiyoruz. Çok yoruldular. Bunu hak ettiler. Sezon başında monotonluktan kurtulmak için birkaç yerde kamp yapmayı planlıyoruz. Ağustos’un ilk haftasında, 3-4 Ağustos’ta Arsenal’in düzenlediği prestijli bir turnuva olan ‘Emirates Cup’Porto ve Napoli ile birlikte katılacağız. Çok transfer yapmayı düşünmüyoruz. Gereken yerlere gereken transferleri yapacağız. Bir sol bek bir de stoper alacağız. Çalışmalar yapılıyor. Hızlı bir şekilde bitirmek istiyoruz bu işi. Çünkü sezon başı kampını kaçıran ve o ortamı yaşamayan oyuncunun toparlaması zaman alıyor.

Bir yanıt yazın