Hava durumu tahminine göre sıcaklıklar artıyor ancak bu 6 ilimiz dikkat etmeli!

Yapılan son değerlendirmelere göre: Kars, Ardahan, Iğdır, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde aralıklarla görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ardahan çevreleri ile Kars ve Artvin’in yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (30-40 km/s) olarak esmesi bekleniyor. eğerlendirmelere göre, Kars, Ardahan, Iğdır, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde aralıklarla görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ardahan çevreleri ile Kars ve Artvin’in yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının; iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artması beklenirken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı öngörülüyor. Rüzgarın; genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (30-40 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın