Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı televizyon programında hem kişisel hayatı hem de siyasi geleceği ile ilgili soruları cevapladı.

Bir dönem daha belediye başkanlığı yapıp emekli olmak istediğini söyleyen Gökçek, emekliliğinde gazetecilik yapmak istediğini dile getirdi. Gökçek Kürt kökenli olduğu yönündeki iddiaları da “Kürt olsam ne olur ki? Kürt olmak yanlış bir şey mi? Ben Türk’üm. Babam da Türk. Baba tarafımda Tatarlık anne tarafım  ise Kosavalılık var. Ben Türklüğümden iftihar ederim, Allah beni böyle yaratmış. Ama ben kendimi bir Kürt’ten Türklüğüm dolayısıyla üstün görmem.” sözleriyle cevapladı.Melih Gökçek ,  formunu ise dibek kahvesine borçlu olduğunu söyledi.
Gökçek şöyle konuştu:
Allah bana ömür verirse, izin verirse, başbakanım beni uygun görürse, vatandaşım da bana oy verirse bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Son bir dönem daha. Ondan sonra da emekli olmak istiyorum. Ama kader ne gösterir? Tüzüğe göre de son dönemim bu. Ondan sonra siyaseti de bitirmek istiyorum. Gönlümden geçen bu. Ben köşeme oturayım emekliliğimi yaşayayım. Sizin gibi gazetecilik yapmak istiyorum. Benim ne milletvekili olmakta ne bakan olmakta gözüm var, ne isteğim var ne de talebim var. Başbakanım beni bir daha aday gösterirse ben bu görevi yapmaya talibim. Ama o artık partimin sayın başbakanımın bileceği bir şey.

Bir yanıt yazın