Suriye devlet medyası, ABD müdahale ederse Suriye’nin Türkiye’deki ‘askeri ve istihbarat’ hedeflerini vuracaklarını açıkladı.

ABD’nin müdahalesi durumunda Esed İsrail , Türkiye ve Kıbrıs ’ı vuracak.
Hedefler arasında “askeri ve istihbarat” tesisleri var.

ABD’nin müdahalesi durumunda Suriye ’nin misilleme olarak, İsrail, Türkiye ve Kıbrıs’taki kritik bölgeleri vurabileceği iddia edildi. İsrailli Arutz Sheva sitesine göre, Suriye’nin “potansiyel hedefler” arasında Türkiye’deki “askeri ve istihbarat” tesisleri bulunuyor.
Arutz Sheva sitesi, Suriye devlet medyasının, ABD’nin müdahalesi durumunda Esed rejiminin karşılık operasyonlarında uzun menzilli füzelerle vurabileceği “potansiyel hedefler” listesini yayımladığına dikkat çekerken“Havaalanları ve kimyasal tesisleri gibi, İsrail, Türkiye ve Kıbrıs’ta stratejik askeri mevzileri dahil, söz konusu hedeflerin havadan çekilen fotoğrafları devlet medyasınca yayımlandı” diye yazdı.
Haberde şöyle denildi: “Suriye’nin füze saldırıları için ‘meşru’ olarak nitelenen spesifik hedefler, İsrail’in Dimona nükleer santrali, Haifa’daki petrokimya tesisleri, Hazor askeri hava üssü, Palmachim, Zala’im ve Tzrifin askeri üsleri, Kalandia Havaalanı ile Türkiye ve Kıbrıs’ta askeri ve istihbarat tesisleri de var.”

Bir yanıt yazın