Kendilerini polis olarak tanıtıp sürücüleri gasp ettikleri ileri sürülen İran uyruklu 6 kişi yakalandı.

Edirne’den Türkiye’ye giriş yapan kişilerin, ‘uygulama yapma’ bahanesiyle araçlarını durduran ve kendilerini polis olarak tanıtankişiler tarafından soyuldukları şikayetleri üzerine İstanbul İl Jandarma ekiplerince çalışma başlatıldı.
Ekipler, Edirne’den İstanbul’a kadar olan geniş bir bölgeyi benzer olaylara karşı takibe aldı. Yaklaşık 5 ay süren takibin ardından jandarma ekipleri ilginç bilgilere ulaştı. Şüphelilerin, polis kıyafeti giyerek özellikle yabancı plakalı lüks araçları trafiğin yoğun olmadığı yerlerde durdurdukları, ya da dinlenmek için durmuş olan araçların yanına giderek kendilerini polis olarak tanıttıktan sonra gasp yaptıkları belirlendi.
ŞÜPHELİLER İRANLI ÇIKTI
 
Şüphelilerin  kimlik ve adres bilgilerine ulaşan ekipler, 2 adrese düzenledikleri eş zamanlı operasyon ile tamamı İran vatandaşı 6 şüpheliyi gözaltına aldı. Yakalanan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda hırsızlık sonucu elde edildiği belirtilen para ve ziynet eşyaları ele geçirildi.
JANDARMA OPERASYONU KAMERADA
 
Jandarma ekiplerinin baştan sona kayıt altına aldığı operasyondaotoyollarda araçların nasıl durdurulduğu ve şüphelilerin evlerine yapılan baskınlar yer aldı. Şüphelilerin, lüks araçları sahte kimlik göstererek durdurarak bilgi almaya çalışması da görüntülerde yer aldı. Jandarma ekiplerinin yaptığı aramada ele geçirilen malzemeler de görüntülendi. Jandarmanın tespitlerine göre operasyonun ardından Bolu’da 1, Tekirdağ’da 5, İstanbul Silivri’de 7 olmak üzere toplam 14 ayrı olayın da aydınlatıldığı belirtildi. Jandarmada ifadeleri alınan şüpheliler sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın